kitcity.school-sql.edu.pl
Kulturskolan kävlinge


Stadsbyggnadskontoret kävlinge

Kulturskolan. Välkommen till Kulturskolan! Vi erbjuder barn och unga möjlighet att delta i kreativ och kulturell verksamhet efter skoltid. Den här filmen har våra elever gjort för att visa dig hur det är på kulturskolan.

Sommarbussen kävlinge

 • 8 talking about this · were here. Välkommen till Kävlinge Kulturskola! Vi erbjuder undervisning i musik, bild, teater, film och tro.
 • Teater kävlinge

  Kulturlokaler. Kävlinge kulturscen och Lilla kulturhuset Mejerigränden ligger i centrala Kävlinge. Lokalerna kan hyras för till exempel möten, evenemang, konserter och teaterföreställningar. Du kan inte hyra lokalerna för privata sammankomster.

  Kävlinge stad

  42 pratar om detta · har varit här. Välkommen till Kävlinge Kulturskola! Vi erbjuder undervisning i musik, bild, teater, film och tro.


 • Sommarbussen kävlinge
  1. Kävlinge vattenförbud

  Fredag. - Kultur som riktar sig till barn, unga och familjer arrangeras av bland andra biblioteken, Kävlinge kulturskola, föreningar och fritidsgårdar.

  Valborg kävlinge

   Torsdag. - Fredag. - Här hittar du information om grundskolans läsårstider, lov och ledigheter såsom studiedagar, lovdagar, skolavslutning och ledighetsansökan.

  Kulturskolan malmö

  Bild. Bildämnena är uppdelade i Fantasi och färg samt serieteckning. Du kan börja på Fantasi & färg från 7 år och Serieteckning från 10 år. Serieteckningsundervisningen sker i Löddeköpinge medan Fantasi & färg ges både i Löddeköpinge och Kävlinge. Fantasi & färg och Serieteckning på kulturskolan. Watch on.
 • Kävlinge stad


 • kulturskolan kävlinge
 • Kävlinge nyheter

  Kulturskolan - ansökan. LÄS MER. Välj och vraka bland alla våra ämnen! Starta e-tjänsten. Vid frågor, kontakta Kundtjänst. Telefonnummer: 90