kitcity.school-sql.edu.pl
Kävlinge hk f10


Kävlinge hk p09

Veckans matcher. LÖRDAG 7 OKTOBER Korsbacka A-hallen Sammandrag P9 Kävlinge HK - Staffanstorp HK - KFUM Lundagård - OV Helsingborg HK Dam div3 Kävlinge HK - HF Karlskrona U Flyttad till januari Herr div2 Kävlinge HK - Tomelilla IF SÖNDAG 8 OKTOBER Korsbacka A-hallen F16 Kävlinge HK - H43 Lund HF 2 F


Khk laget

Välkommen till Kävlinge HK FF10 födda På vår hemsida kan ni se kommande matcher, läsa om våra medlemmar och kolla in senaste nyheterna plus mycket mer. Välkommen in!.


Kävlinge hk f08

28 talking about this. Nu hittar ni Kävlinge Handbollsklubb även på Facebook!! Sidan startades söndagen den e juni 2.
 • Kävlinge handboll damer


 • Kävlinge hk f11

  F Grupp 1 # HK Ankaret 2-Kävlinge HK orange Röd. Orange. Post or upload picture? Do you want to be the first to comment or post a picture from the match?.


  Kävlinge handboll damer

  When the match starts, you will be able to follow Kavlinge HK Livescore, updated point-by-point. Statistics are updated at the end of the game. Kavlinge HK previous match was against Trelleborg Hbk Elit in 2 Division, Södra, match ended with result 22 - 26 (Trelleborg Hbk Elit won the match).

  Khk handboll

   posts. followers. 18 following. Kävlinge HK. Sports team. Vi är en handbollsförening från Kävlinge, Skåne län som bildades Vi har verksamhet på båda herr- och damsidan samt ungdomsverksamhet.


 • Halmstad Handboll - Kävlinge HK.
  1. Kävlinge HK 1 vs Kungälv

  F Grupp 1 # Kävlinge HK blå-HK Ankaret 1 Orange. Röd Kommenter eller upload billede? Vil du være den første til at skrive en kommentar eller uploade et.


 • kävlinge hk f10


 • Halmstad Handboll - Kävlinge HK.

 • Administrativa tillhörigheter. Kävlinge var och är en ort i Kävlinge socken och ingick efter kommunreformen i Kävlinge landskommun. 23 augusti inrättades i landskommunen Kävlinge municipalsamhälle för orten. bildades Kävlinge köping genom ombildning av landskommunen och municipalsamhället.